Український супутник “Січ-2-30” успішно запустили у космос

0
Старт ракети "Falcon 9" з супутником "Січ-2-30" на борту. Фото: SpaceX

У четвер, 13 січня, на навколоземну орбіту було успішно виведено український супутник “Січ-2-30”, повідомляє пресслужба Державного космічного агентства України.

За його доставку у космос відовідала приватна американська аерокосмічна компанія “SpaceX”. О 17:26 за київським часом її ракету-носій “Falcon 9” з українським космічним апратом та ще 104 іншими супутниками на борту було успішно запущено зі стартового майданчика на мисі Канаверал (США). За 1 годину 23 хвилини та 6 секунд після старту ракети “Січ-2-30” відділився від носія.

Засобами Національного центру управління та випробувань космічних засобів, розташованого поблизу м. Дунаївці, було налагоджено стійкий зв’язок з космічним апаратом. Встановлено, що усі бортові системи супутника працюють у штатному режимі, сонячні батареї розкриті.

Супутник “Січ-2-30” було спроєктовано, зібрано і протестовано спеціалістами КБ “Південне”, що у Дніпрі, у кооперації з низкою інших українських підприємств. Космічний апарат призначено для одержання цифрових зображень поверхні Землі з роздільною здатністю близько 7 м на один піксель, а також моніторингу основних параметрів нейтральних та заряджених частинок іоносфери Землі, вимірювання дози накопичуваної радіації космічного випромінювання.

Спеціалісти КБ “Південне” працюють з супутником “Січ-2-30”. Фото: ДКАУ

“Січ-2-30” передусім орієнтований на виконання цивільних задач та задачі цифровізації економіки, контроль надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру. Вподальшому Україна планує запустити космічні апарати, які будуть корисні також у сфері безпеки та оборони. Відповідно до національної Космічної програми, до 2025 року заплановано розгортання угруповання українських супутників: ще 6 апаратів високої просторової роздільної здатності (1 метр) та одного — надвисокої (0,5 метра).

guest
0 Коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі