Харківські прикордонники отримали два нові гелікоптери Airbus H125

0
Фото: пресслужба ДПСУ

Харківська окрема авіаційна ескадрилья поповнилася двома новими гелікоптерами Airbus H125. Машини прибули до Харкова у четвер, 13 січня, повідомляє пресслужба ДПСУ.

Нові борти оснащені потужними оптико-електронними модулями, які можуть працювати як у видимому, так і в інфрачервоному спектрі. Зокрема, їхня тепловізійна камера дозволяє виявляти транспортні засоби на відстані до 20 км. За необхідності прикордонники зможуть не лише записувати відео, але і передавати його у режимі реального часу за допомогою супутникового зв’язку. Крім того, кожен гелікоптер оснащено спеціальними авіаційними прожекторами, які можуть працювати синхронно з системою оптико-електронного спостереження. Також варто відзначити наявність на кожному гелікоптері гучномовця та лебідки.

Нагадаємо, що у постачання гелікоптерів Airbus для підрозділів МВС здійснюється у межах міжурядової угоди з Французькою Республікою. Планується, що до України надійде 55 гелікоптерів, які стануть основою єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту. 24 машини отримає Держприкордонслужба. На даний час відомство має вже 7 вертольотів Н125, перші з яких були прийняті на озброєння ще у січні 2020 року. З того часу H125 активно використовуються для моніторингу державного кордону як на Харківщині, так і в інших регіонах України, а також для підготовки льотного та інженерно-технічного складу.

guest
0 Коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі