Уряд посилить карантинні обмеження у “жовтій зоні” для невакцинованих громадян

0
Фото: пресслужба Міністерства цифрової трансформації

З 6 грудня в Україні буде посилено коронавірусний карантин. Як зазначають у МОЗ, нові обмеження торкнуться передусім нещеплених осіб, які перебуватимуть у регіонах “жовтої зони”.

“Посилення правил для невакцинованих потрібне, щоб зменшити навантаження на лікарів та медичну систему, адже до стаціонарів у більшості потрапляють саме ті пацієнти, які не отримали повного курсу щеплення”, — пояснив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Відповідно до змін, ухвалених КМУ на засіданні 24 листопада, у регіонах, які перебувають на жовтому рівні епіднебезпеки буде заборонено:

  • проведення масових заходів (за винятком атестації здобувачів освіти);
  • роботу театрів, кінотеатрів, інших закладів культури;
  • роботу закладів громадського харчування (крім замовлень на виніс та доставки);
  • роботу спортзал та басейнів;
  • діяльність закладів із розміщення (крім готелів, санаторних і соціальних закладів)
  • міжобласні та міжнародні перевезення.

Ці заборони не діятимуть, якщо всі присутні (організатори, учасники, співробітники, відвідувачі) матимуть або сертифікат про щеплення принаймні однією дозою вакцини проти COVID-19, або негативний результат тесту на коронавірус, або довідку про одужання від цієї хвороби.

Також буде заборонено роботу закладів освіти, у яких вакциновано принаймні однією дозою менш як 100% співробітників, або тих, де на самоізоляції перебуває більш як 50% здобувачів освіти та співробітників.

Крім того, у “жовтій” та “зеленій” зонах буде встановлено обмеження для регулярних та нерегулярних перевезень у міському та внутрішньообласному громадському транспорті: такі перевезення можуть здійснюватимя лише за умови, якщо у салоні перебуває пасажирів не більше, ніж сукупна кількість місць для сидіння та 50% місць для стояння (відповідно до технічних характеристик ТЗ).

Ілюстрація: МОЗ / Facebook

Схожі обмеження діятимуть і в регіонах, віднесених до “червоної зони”, проте там вимагатимеуть наявність повного курсу вакцинації.

Ілюстрація: МОЗ / Facebook

Зазначимо, що наразі Харківська область відповідає показникам жовтого рівня епіднебезпеки.

guest
0 Коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі