На території харківсього оборонного підприємства згорів броньовик “Дозор-Б”

0
Бронеавтомобіль
Бронеавтомобіль "Дозор-Б". Фото: StudMedia

У вівторок, 7 вересня, в одному з цехів ДП “ХКБМ ім. Морозова” сталася пожежа, внаслідок якої було сильно пошкоджено найновішу версію бронеавтомобіля “Дозор-Б”.

Про це повідомляє “Defense Express”.

Надзвичайна подія сталася під час випробувань дослідного зразка машини, який проходив доопрацювання спеціалістами “Харківського конструкторського бюро машинобудування”. За попередніми даними, було вирішено перевірити роботу протипожежної системи броньовика. Для цього всередину “Дозор-Б” поставили відро із запаленою димовою шашкою, після чого зачинили двері машини.

Проте, відро виявилося промасленим, тому зайнялося і спричинило справжню пожежу всередині бронеавтомобіля. Для того, щоб загасити вогонь, двері машини відчинили, через що полум’я стало ще сильнішим. Спроби загасити пожежу вуглекислотними вогнегасниками успіху не мали, тому було застосовано 100-літровий порошковий. Для приборкання вогню було використано майже весь його вміст.

Як пише “Defense Express”, такий спосіб гасіння має погані наслідки для електропроводки та електронних компонентів. Наразі спеціалісти “ХКБМ” оцінюють збитки, завдані інцидентом.

За попередньою інформацією, з великою імовірністю подія сталася з дослідним зразком фінальної (серійної) версії “Дозор-Б”, який готувався для кваліфікаційних випробувань. Саме після завершення цих тестів мало стартувати серійне виробництво “Дозорів” для Збройних Сил України на потужностях “ХБКМ” та “ЛБТЗ”. Якщо виявиться, що внаслідок інциденту постраждали комплектуючі іноземного виробництва, це може суттєво затримати початок випробувань.

guest
0 Коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі