Контррозвідка СБУ викрила на Харківщині злочинну групу, яка постачала озброєння окупантам

0
Фото: пресцентр СБУ

На Харківщині контррозвідники Служби безпеки України викрили і блокували діяльність злочинної групи, яка незаконно постачала великі партії товарів військового призначення до Російської Федерації.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

За інформацією спецслужби, до складу групи входили мешканці Харківської, Київської та Сумської областей. Зловмисники скуповували комплектуючі на вторинному ринку у приватних комерсантів. Далі обладнання авіаційної, танкобудівної та радіоелектронної галузей вивозилося поза митним контролем до РФ, де продавалося російським оборонним підприємствам.

У межах розпочатого слідчими СБ України кримінального провадження попереджено спробу незаконного переправлення учасниками групи до Росії партії військових товарів на загальну суму понад 100 тис. доларів.

Під час завершального етапу спецоперації правоохоронці провели 16 обшуків за місцями мешкання учасників злочинної групи та зберігання товарів військового призначення на території Харківської, Київської та Сумської областей. У ході слідчих дій було вилучено комплектуючі до військової техніки, штампи для підроблення технічної документації, печатки комерційних структур, бухгалтерські документи, чорнові записи, чеки, засоби зв’язку та інші докази протиправної діяльності.

Наразі слідчими органів безпеки вирішується питання щодо повідомлення учасникам групи про підозру за ч. 1 ст. 333 (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю) Кримінального кодексу України.

Також спецслужбою перевіряється можлива причетність учасників злочинної групи до постачання українським оборонним підприємствам вживаних комплектуючих. За однією з версій, обладнання ділки скуповували на території Росії та в Україні, а потім піддавали “косметичному ремонту” та забезпечували підробленою технічною документацією.

guest
0 Коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі