Акція “Харків Прайд” на підтримку ЛГБТ-спільноти завершилася сутичками

0

У неділю, 15 вересня, у Харкові відбувся марш на підтримку ЛГБТ-спільноти “Харків Прайд”.

Учасники “Харків Прайду” пройшли майданом Свободи, після чого захід завершився. В акції взяли участь близко 2 тисяч осіб. Охорону порядку забезпечували 2,5 тисяч правоохоронців: поліцейські Харківщини та інших регіонів, нацгвардійці, курсанти ХНУВС.

Марш на підтримку ЛГБТ супроводжували протести націоналістичних та релігійних організацій. Зокрема, під час акції вони кидали в опонентів яйця.

Після завершення “Прайду” більшість його учасників поїхали на метро та автобусах, які супроводжувала поліція. Кількох активістів, які вирішили піти пішки, зустріли та побили представники націоналістичних організацій. Після кількох нападів заворушення у саду Шевченка преросли у сутички з поліцією.

Як повідомляє пресслужба поліції Харківщини, згодом правоохоронці на вул. Римарській затримали 17 представників націоналістичних організацій. Вони чинили спротив та застосували сльозогінний газ — постраждали двоє поліцейських. За даним фактом було відкрито провадження за ч. 2 ст. 345 та ч. 2 ст. 296 ККУ (насильство щодо правоохоронця та хуліганство). Також поліція склала адмінпротокол за ст. 173 (дрібне хуліганство) КУпАП відносно 17-річного юнака, який кидав каміння в учасників “Харків Прайду” після завершення заходу.

avatar