Українські військові з підрозділів ВМС та ССО взяли участь у міжнародних навчаннях “Весняний шторм” в Естонії

0
Українські моряки спілкуються з командувачем Сил оборони Естонії генерал-майором Мартіном Херемом.
Фото: Ardi Hallismaa, Karl Jakob Toplaan / прес-служба Сил оборони Естонії

Українські моряки та бійці Сил спеціальних операцій ЗСУ долучилися до навчань “Весняний шторм 2019” (“Kevadtorm 2019”) за участю військових НАТО, які проходять на території Естонської Республіки. Про це повідомляє StudMedia.

Маневри тривають три тижні – з 29 квітня по 17 травня, найбільш активна фаза – з 2 по 10 травня. У вправах беруть участь понад 9 тисяч військових з 13 країн: США, Бельгії, Грузії, Канади, Литви, Латвії, Польщі, Франції, Німеччини, Фінляндії, України, Великобританії та Естонії. “Весняний шторм” включає дії на землі, у повітрі та на морі.

Як повідомляє “Спецкор”, українські військові, зокрема, працювали в естонському штабі і брали участь у плануванні спецоперацій.

На сторінці Зміївського 121-го окремого батальйону територіальної оборони повідомляється, що у навчаннях взяли участь військовослужбовці резерву ЗСУ: бійці територіальної оборони з Харківщини, Дніпровщини та Миколаївщини. Близько половини усіх учасників навчань від України – це резервісти-контрактники 121-го ОБТрО.

Зазначимо, що частина маневрів проходила у прикордонних районах Естонії, які знаходяться поруч з РФ. За словами естонських військових, до планування цих вправ вони підійшли з особливою ретельністю.

avatar