Вищий антикорупційний суд очолила суддя з Харківщини

0
Голова Вищого антикорупційного суду Олена Танасевич. Фото: УНІАН

Головою Вищого антикорупційного суду 7 травня була обрана суддя Олена Танасевич, повідомляє УНІАН.

Обрати голову суду вдалося лише з третьої спроби – під час перших двох голосувань жоден кандидат не набрав мінімально необхідні 20 голосів. Танасевич підтримали 23 судді, а її найближчу суперницю Ольгу Саландяк – 10.

Олена Танасевич народилася в Харкові, отримала освіту за спеціальністю “правознавство” спочатку в Харківському педагогічному університеті ім. Сковороди, а потім – у Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого. Присягу судді склала в 2012 році та працювала з того часу в Печенізькому районному суді Харківської області, де до кінця 2016 року розглядала і кримінальні, і цивільні справи. Пізніше Танасевич виступала слідчим суддею і розглядала цивільні справи й справи про адмінправопорушення.

Відомо, що новообрана голова ВАС не фігурувала у списку недоброчесних кандидатів. У Transparency International Танасевич назвали “не токсичною” і відзначили, що вибори голови Вищого антикорупційного суду були конкурентними. Разом із тим, у антикорупційній організації критикують Танасевич за не надання конкретних відповідей журналістам на питання про її майновий статус.

avatar